Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 11 listopada 2014

TANIOŚĆ. Odkurzacz i odszczurzacz. 599PLN

Z dwóch powodów nie czuję się całkiem komfortowo gdy polecam komuś taką pozycję. Jeden powód to obawa przed stanem technicznych a drugi to stopień zanieczyszczenia samochodu. Niestety, w większości przypadków, flejowatość właściciela prowadzi w pierwszej kolejności do spadku poziomu higieny w aucie. W drugiej zaś, do technicznego upadku samochodu.

Gdy tak czasem oglądam auta w cenach mocno budżetowych to podoba mi się, że wielu spośród właścicieli dba o samochód, rzec by można, do ostatniej chwili. Nie musi to być oczywiście ani ostatnia chwila wozu ani właściciela. Powiedzmy, że chodzi o ostatnią chwilę jaką ci dwoje (dwaj?) spędzają wspólnie. Utrzymanie czystości w samochodzie nie jest sprawą przesadnie trudną dla osoby, która pojęcie czystości i higieny osobistej ma nieco przyswojone. Taki ktoś wie, że kabinę auta  trzeba czasem odkurzyć, przewietrzyć a lakier umyć. Z grubsza, bardzo podobnie powinno się postępować w domu, w którym się mieszka.
Cóż z tego, skoro te drobne czynności już dawno uznano za upierdliwe. Do domów wymyślono automatyczne odkurzacze a dla samochodów... punkty detailingu. Nie uwierzylibyście jak często celem tych ostatnich jest prawdziwe odszczurzenie samochodu. Oficjalnie mówi się, że auto trafiło tam na położenie kwarcowej powłoki ochronnej lakieru. W rzeczywistości, ludzie w pocie czoła usuwają resztki jedzenie i inne odpadki zgromadzone przez zmieniających się za kierownicą pracowników.
To wiadoma rzecz, że każdy używany samochód wymaga kosmetyki, troski, trochę dobrej ręki. Zawsze zakładam, że warto poświęcić takiemu wozowi trochę czasu i aż przyjemnie się robi widząc jak zaczyna nabierać blasku i kolorów pod wpływem kosmetycznych zabiegów spod znaku szczotki i szmaty.
Wierzę, że i w przypadku tego AX-a, determinacja zdziała cuda i będzie się można nim jeszcze przez lata cieszyć. Tego życzę nabywcy. Oraz satsyfakcji z poruszania się niebywale zwinnym i szybkim wozem.

Ogłoszenie AX-a - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz