Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 27 października 2015

TANIOŚĆ. Niedroga dostawczość. 1 000PLN

Tak sobie pomyślałem, że jak mam znowu zaproponować wam starą Skodę, jakąś pordzewiałą Fiestę czy coś równie przygnębiającego to niech ta nasza "taniość" będzie chociaż z humorem. I co, chyba jest? Oto pordzewiałe (ale nie jakoś tragicznie) Renault, które jest w pewnym sensie unikatowe.
Zbudowany na bazie modelu Super5,  Renault Rapid mógł być małym dostawczakiem albo samochodem osobowym z możliwością przewozu sporej ilości bagażu. Mało tego, w tylnej części dachu nadbudówki, wiele z tych aut miało jeszcze uchylaną klapę. Przez tak powstały otwór można było na przykład wystawić drabinę.
Tego typu wozy to we Francji nic nowego. Produkują je wszystkie tamtejsze firmy. Idea jest taka, żeby budować te auta niedrogo - na bazie istniejących modeli - oraz po to, żeby służyły rodzinom do radosnego przemieszczania się. I to zarówno na co dzień, jak i w wakacje. Genialne to i proste. Trzeba tylko odpowiednio nastroić głowę do takiego samochodu. Głowy nastrojone?

Rapid na aukcji - tutaj.

1 komentarz: