Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

piątek, 13 listopada 2015

Hecomat. 52 000PLN

Ja wiem, że legendarny Ford Karton to efekt fuzji ekologii i technologii byłego NRD, który doprowadził do zbudowania najlepszego samochodu osobowego na świecie. I doceniam, że takie myślenie ma wciąż wielu zwolenników. Ale na Boga, nie za wszelką cenę...

To chyba pierwszy taki przypadek w historii, że się na coś ogłaszanego oburzam. Nawet, ale tylko w formie żartu, przełknąłem Malucha za 100 tysięcy. Ale Trabant (no właśnie, dlaczego akurat on?) przelał czarę goryczy. Co nie zmienia faktu, że pozostaję wiernym fanem enerdowskiej myśli technicznej a Trabanta w szczególności. I wszystko mi pasuje pod warunkiem urealnienia jego wartości. Chyba, że nie mam racji. Ale heca co, jak uważacie?

Trabant na aukcji - tutaj.

8 komentarzy:

 1. Za takie pieniądze można mieć znacznie ciekawsze auto. Nawet jeśli mielibyśmy zostać w ddr'ze to jest przecież wartburg 311 coupe.

  BTW. Ja kto jest, że komunistyczne auto wykonane z tworzywa jest "be" a imperialistyczna corvette również z tworzywa, dla większości ludzi jest "wow" ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapewne dlatego Corvetta jest WoW a Wardburg ble, że ta pierwsza ma świetny wygląd ;)
   Co do ceny - specjalnie gość wrzucił astronomiczną, żeby w internetach o nim pisali a sam dzięki temu ma reklamę.

   Usuń
 2. Po co się oburzać? Każdy ma prawo wystawić swoją rzecz za ile mu się podoba, a jeżeli Ci się to nie podoba, wystarczy przejść obok tego obojętnie. Życie będzie łatwiejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. można już ? BUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA

  OdpowiedzUsuń
 4. Michale masz rację. Tylko że porównaj sobie warunki i cele do jakich oba auta zostały stworzone. Po prostu nie lubię hipokryzji (to nie odnosi się do Ciebie), jeśli ktoś w aucie sportowym z za żelaznej kurtyny uważa tworzywo za nowoczesne rozwiązanie a w trabancie który miał być tylko i wyłacznie tanim toczydełkiem (co to miało przewieźć z punktu a do b, byle by na łeb nie padało) to samo rozwiązanie wyśmiewa, że karton itp. to ja tego nie rozumiem.

  Nie lubię aut komunistycznych ale taka łada 2103 lub 2106, czy melkus, wspomniany już wartburg to całkiem fajne auta i nie śmieję się z nich tylko dlatego że są z republik ludowych, bo powstały w warunkach gdzie jakakolwiek prywatna motoryzacja była w zasadzie po za zainteresowaniami władz ludowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a tu mamy za 5000zł i wcale nie gorszy http://olx.pl/oferta/trabant-601-s-1990r-sprawny-w-pieknym-stanie-CID5-IDatW7l.html#154a3c4c8f

  OdpowiedzUsuń