Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 9 listopada 2015

Niczym poseł. Pan poseł. 5 900PLN

Przygotowałem coś z okazji zmian w krajowym parlamencie. Sięgnąłem do historii i przypomniałem sobie, że samochodem, który w swoim czasie zapełniał parkingi w okolicach budynku na warszawskiej ulicy Wiejskiej, była Lancia Thema.

Wtedy te auta pojawiły się w najważniejszym miejscu w Polsce, nie tylko ze względu na ich reprezentacyjny charakter ale też, a może przede wszystkim, ze względu na bliskie stosunki łączące polskie sfery rządowe z włoskim gigantem przemysłowym. Wiele się o tych Lanciach mówiło, niektóre poległy na służbie, jedna nawet rozpadła się na dwie części po spektakularnym dzwonie bodaj na gierkówce. To jednak już historia a dzisiaj możemy nadal cieszyć się Themą, ale już bez niezbędnych formalności kampanii wyborczej oraz uczęszczania na nudne sejmowe debaty. Nie orientuję się czy i jakie auta zastąpiły dzisiaj Themę. Mam tylko nadzieję, że mają co najmniej trochę uroku Lancii.

Thema w ogłoszeniu - tutaj.

1 komentarz:

  1. Cóż. Były i czasy, gdy Premier polskiego rządu obwozil sie nawet Polonezem.

    OdpowiedzUsuń