Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

środa, 23 grudnia 2015

Super5 w super kolorze. 3 950PLN

Jak nie lubić tej renówki? Lekkość linii, fantastyczny kolor nadwozia, świetnie utrzymane wnętrze, to chyba całkiem dużo w tak niedużym samochodzie, który - co tu dużo gadać - szybko zbliża się do trzydziestki...

Bardzo mi się ten egzemplarz spodobał. Miałem onegdaj podobną. Oryginalnie kupiona z silnikiem 1.1, ja porwałem się na przekładkę na 1.4, właśnie taki jak jest w tym samochodzie. O ile 1.1 jakoś jedzie to 1.4 nie brakuje wigoru. Co prawda, ja z mojego samochodu nie byłem do końca zadowolony. Po pierwsze dlatego, że za sprawą szerokich plastikowych listew na bokach (ten ich nie ma) na karoserii zalęgła się brzydka korozja, którą w dość kosztowny sposób usuwałem. Po drugie, bo nie do końca ta przekładka silnika się udała. Były kwestie z regulacją gaźnika. No, to nie było to. Ale sama filozofia tego modelu bardzo mi odpowiada. Spartański, typowo francuski pojazd. Wdzięczny, urokliwy, niczego nie udający. Po prostu Renault Super5.

Super5 w ogłoszeniu - tutaj.

1 komentarz:

  1. Sprzedający głosi, że piątka ma ocynkowane nadwozie. Fantazja sprzedającego czy rzeczywiście były w ocynku?

    OdpowiedzUsuń