Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 1 marca 2016

Modna małolitrażowość. 4 499PLN

Był taki czas, że pojemność poniżej 900 ccm oznaczała hałas, szum i poczucie beznadziei ogólnie określane: "w uszach szum, w oczach łzy, na liczniku dwadzieścia trzy". To już dzisiaj sprawa przeszłości, ale pozostałe przy życiu małe litraże dumnie obwożą swoją pojemność.

Tak, w dobie Forda Mondeo z silnikiem o pojemności poniżej litra, wydawać się może, że konstrukcje o zbliżonym litrażu powinny wstydliwie chować się do blaszanych garaży. Nie ma jednak takiej potrzeby. Silniki te dostosowano charakterystyką do zadań, które stawiano przed wyposażanymi w nie samochodami. I one się z tych zadań świetnie wywiązywały. A że dziś ich dynamika nijak ma się do jednostek o podobnej pojemności? Cóż, postęp w motoryzacji ma swoje ścieżki i lubi nas zaskoczyć. Niekoniecznie pozytywnie, ale jednak zaskoczyć.

Panda w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz