Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Niespełniony model. 35 000PLN

Silnik Wankla w teorii zasługiwał na wielkie zainteresowanie przemysłu motoryzacyjnego. Kompaktowy, elastyczny i mocny. Mieścił się pod maską każdego samochodu. Nawet tak niewielkiego jak RX-7.
Co z tego, skoro ten genialny wynalazek miał również jedną słabość, której nie udało się do końca zwalczyć nawet w ostatniej generacji tego silnika, który można było znaleźć w kolejnej edycji RX-a. Słabym punktem Wankla było zawsze uszczelnienie krawędzi wirującego tłoka. Nawet super japońskie materiały poddają się i silnik zaczyna przepuszczać olej.
Cóż, problem w starszym aucie zawsze musi jakiś być, więc nie musimy się tym aż tak przejmować. Poza tym, nikt poważny nie zamierza chyba takim RX wozić pizzy, więc dolewanie oleju powinno tutaj w pełni załatwić sprawę. Rekompensatą za ułomną mechanikę będzie na pewno ciekawe doświadczenia zza kierownicy i bardzo duża oryginalność pojazdu.

RX na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz