Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 18 listopada 2014

TEKST SPONSOROWANY - Listopadowy W124... 11 500PLN

Jeden z bardziej znanych samochodów na świecie. Popularny w wielu krajach, widywany jako taksówka, ale również wóz wożący dzieci do szkoły. Tego samochodu nie da się pomylić z żadnym innym. Po prostu kultowy "Baleron". Wielu o nim marzy, niektórzy się z niego naśmiewają. On robi swoje - jeździ.


 Linie tego wozu nie ulegają presji czasu. Czego nie da się powiedzieć o jego następcy. Niestety, W210, czyli tzw. "Okular". Ten nowszy wóz nie ma już niestety tej prostoty i elegancji. To fakt, jest obszerniejszy, ma mocniejsze napędy i sporo więcej elektroniki. Ale tak elegancki jak W124 nigdy nie będzie. No i ta rdza.

Mercedes-Benz wiele zawdzięcza temu modelowi. Wprowadził markę w nową erą po "Beczce", pokazał, że Niemcy produkują nie tylko auta solidne ale również obdarzona inżynierską finezją. Podobnie jak Merce, budowano wtedy np. ekscentryczne Saaby. W odróżnieniu od szwedzkich wozów, te niemieckie wciąż spotykamy w dużej ilości.

Prezentowany W124 T czyli kombi, to doskonały przykład takiej długowieczności. Wóz ma nie tylko świetnie zachowaną linię. Lakier i galanteria są w świetnej kondycji. Szczególnie zaś urzeka kabina kierowcy. Przy białym lakierze, granatowe wnętrze i stosownie dobrane kolorystyczne elementy boczków drzwi i deski rozdzielczej, tworzą w tym aucie niepowtarzalny klimat.
W Mercedesie, mimo ponad dwudziestoletniego drogowego stażu, nie brakuje nowoczesnych rozwiązać. Jest centralny zamek, dociąganie tylnej klapy i klimatyzacja. Bezpieczeństwa jadących strzeże ABS, poduszki powietrzne i automatyczna blokada tylnego mostu (szpera).
W białym kombi zamontowano również fabrycznie amortyzatory samopoziomujące nadwozie (Nivomaty). To w dużej mierze ich zasługą jest miękkie i komfortowe prowadzenie auta.
Pod maską benzynowy silnik 2.3 o mocy ponad 130 koni.
Ten Mercedes może się podobać. Jest zadbany, czysty, wolny od rdzy i kompletny. Należy go polecić każdemu, kto poszukuje auta dla siebie czy dla rodziny ale szuka w samochodzie czegoś więcej niż tylko sposobu na przemieszczanie się z A do B.
Mercedes ma swój styl, i to taki, który właściciel szybko przyjmuje za swój własny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz