Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

sobota, 7 listopada 2015

SPRZEDANY. Beczka z ABSem. 12 000PLN

Patrząc na starsze samochody, wielu z nas odruchowo myśli: ależ one muszą być prymitywne. Na pewno nie mają klimatyzacji, poduszek powietrznych a o takich luksusach jak ABS to można w nich tylko pomarzyć. I to jest błąd.

Akurat w kwestii wyposażenia nowoczesne samochody nie wnoszą zbyt wiele nowego. No bo nie da się w poczet nowoczesności zaliczyć chyba radyjek z ekranikiem, które pobrzękują plastikową muzyczką z plików mp3. Nie da się również jednoznacznie stwierdzić, że nowoczesne jest gdy samochód sam parkuje.
Natomiast wymienione wcześnie podstawy bezpieczeństwa, znane są od lat. Mercedes jest tutaj pionierem wieli rozwiązań, w tym właśnie układu zapobiegającego blokowaniu kół przy hamowaniu. Następnym razem, gdy zobaczymy starszy wóz, nie kiwajmy zatem z politowaniem głową. Może być, że w kwestii bezpieczeństwa przewyższa niejeden budżetowy wozik, i tak droższy dwu czy nawet trzykrotnie.
Mercedes na aukcji - tutaj.

1 komentarz: