Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 17 listopada 2015

Lekki, zwinny, oszczędny. AX. 750PLN

Citroen AX to samochód po wielokroć ignorowany przez poszukiwaczy niedrogich samochodów. A szkoda. Wiem z autopsji, że AX to pojazd, który potrafi być niezwykle wdzięczny w eksploatacji a przy tym komfortowy i niewymagający nadmiernej obsługi.

Te małe Citroeny są blisko spokrewnione z Peugeotami 106 a w dalszej linii z Citroenami Saxo. Widać, że koncepcja była udana skoro kolejne auta budowano w oparciu właśnie o AX. Ciekawe patenty to niezwykle prosta pokrywa bagażnika gdzie zawiasy mocuje się do szyby tylnej a do niej z kolei dolną część z tworzywa. Ten konkretny egzemplarz wyposażono w mocniejszy silnik 1.1 z wtryskiem paliwa - doskonale sprawdzoną jednostkę. Pomyśleć, że wszystko to, włącznie z rejestracją można mieć za jedyne 750 złotych. I jak to nie jeździć samochodem?

AX w ogłoszeniu - tutaj.

2 komentarze:

  1. mój rejon, jutro go pojde obejrzę i opiszę tu co i jak...

    OdpowiedzUsuń
  2. brawo Ojcze... tylko proszę nie brać ze sobą gotówki ;)

    OdpowiedzUsuń