Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

wtorek, 12 stycznia 2016

Klasyk to już czy jeszcze nie? 1 400PLN

Zawsze chętnie doradzam start w świat youngtimerów za kierownicą czegoś niedrogiego i niekoniecznie totalnie unikalnego. Co ciekawe, chociaż Tipo wydaje się samochodem popularnym to spotkanie drugiego egzemplarza na ulicy praktycznie graniczy z cudem.

Wychodziłoby zatem na to, że taki Fiat ma ten zespół cech, które czynią zeń idealnego wręcz kandydata na stary-młody samochód. Po pierwsze, został świetnie wystylizowany. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mimo upływu czasu, Tipo wciąż wygląda niepowtarzalnie i nie ma w zasadzie żadnego elementu, któremu można coś zarzucić. Wersja poliftowa wniosła lampy przednie, które niekoniecznie lubiłem. Ale to jest "jedynka". Po kolejne, Fiat jest nieskomplikowany a to oznacza, że jego eksploatacja będzie mieściła się w sensownych pieniądzach. A skoro o pieniądzach mowa, nie jest łatwo znaleźć przyzwoity samochód w takiej cenie, nie wspominając o aucie, którym bez wstydu można podjechać pod Narodowy.

Tipo w ogłoszeniu - tutaj.

3 komentarze:

  1. Niedawno pojawił się Tipo Digital za 1050, ale miał trochę rdzy...

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomimo, że faktycznie ich mało ... to klasykiem raczej nie jest i chyba nim nie będzie. Zwykły plastikowaty Youngtimer co najwyżej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja nie rozumiem dlaczego taki 40 razy brzydszy golf II albo tandetny 205 może być klasykiem a fiat jakoś nie ma u nas do tego predyspozycji. Tipo w momencie premiery było dwa kroki dalej niż konkurencja, z dość nowoczesną stylistyką, mechaniką oraz bardzo dobrymi silnikami a mimo to nie wytrzymało upływu lat, parę lat temu wciągu dosłownie roku Tipo zniknęło z ulic. Ja patrzę na nie z wielkim sentymentem i coraz bardziej popycha mnie do kupna ale tylko DOHC.

    OdpowiedzUsuń