Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

środa, 23 marca 2016

Kandydaci na Klasyka. 12 400PLN

Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że słowo "Klasyk" dobrze brzmi w ogłoszeniu i jest w stanie wygenerować kilkaset dodatkowych złotych, jak nie więcej. Czy jednak każde starsze auto można w uzasadniony sposób takim słowem tytułować?

Utarło się, że klasyki to Mercedesy, potem dołączały inne marki. O ile ten proces nigdy się nie skończy to jednak trzeba przyjmować jakieś ramy - ograniczenia - w ramach których przybywać będzie klasyków a nie po prostu starszych samochodów. Nie wiem jak się na to zapatrujecie i w żadnym wypadku nie chcę deprecjonować np. Corolli. Sam miałem taką w domu i sprzedałem w zeszłym roku po tym jak znalazłem BXa. Swoją drogą, nasza miała nawet klimatyzację a nie kosztowała tyle co ten tutaj klasyk. O ile dobrze pamiętam to kosztowała połowę a kupujący już nerwowo łapał się w okolicach serca (a może to były okolice portfela).

Corolla w ogłoszeniu - tutaj. Albo sporo tańszy egzemplarz - tutaj.

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy przykład - Corolla to w końcu jeden z najbardziej popularnych modeli na świecie. Zgaduję, że może będzie klasykiem, ale ten proces na pewno będzie trwał dłużej niż zwykle,bo takich samochodów musi zostać ich mało na rynku.
  A ograniczenia na pewno należy przyjąć. Na pewno Pan wie, że Klasyka Gatunku oferuje taką Corollę oraz Passata B5, który w tej chwili jest obciachem a nie klasykiem - idzie to w złą stronę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Terence Trent d'Arby, jeden z moich ulubionych wykonawców, został kiedyś w wywiadzie potraktowany takim pytaniem: czy pan wie, że niektórzy myślą, że pan jest Michael Jackson? na co d"Arby odrzekł: tak, a kto to jest Michael Jackson? ;)

   Usuń