Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

piątek, 18 marca 2016

Kto by jeszcze jeździł Ładą? 8 900PLN

Istnieje wiele argumentów za tym żeby Ładą nie jeździć. Po pierwsze, to w większości już stare konstrukcje. Po drugie, za cenę Łady można mieć każdą inną markę. Po trzecie, trzeba w niej coś widzieć a niewielu widzi.

Co nie znaczy, że ja też nie. Wręcz przeciwnie. Uważnie obserwuję rynek tych samochodów. On raz pada a czasem podnosi się z kolan i wtedy rzuca kwotami, za które człowiek mógłbym sobie nabyć cokolwiek innego. W tych moich obserwacjach nie zamykam się jednak tylko na ceny i nie wyłącznie na polski rynek. Poza nim bowiem, Łada jest bardziej poważana. Szczególnie dla swojej solidności, prostoty konstrukcji i tego czegoś, co współcześnie nazywa się hardkorem. Przy miękkich, wygodnych modelach z tzw. Zachodu, Łada prezentuje się często jak przysłowiowy "ruski czołg". Chociaż są modele, jak np. legendarna 1500S, które aż kipią finezją i świetnym wykończeniem. Jak na Ładę ;).

Łada na aukcji - tutaj.

3 komentarze:

  1. http://olx.pl/oferta/iveco-om-40-zabytkowy-kat-b-sprawny-dla-kolekcjonera-idealny-na-reklame-zabytek-CID5-IDb95OJ.html
    Mi też się udało coś znaleźć

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałem WAZ LADA 2107 - wspaniałe 1/2 kubełkowe fotele z zespolonym zagłówkiem w kremowym twardym welurze, dzielona tylna kanapa z podłokietkiem, wycieraczki świateł przednich - nie działały. Silnik 1.3, 4 biegi, na 2 do 80km/h - spalanie po dużym mieście w pięć osób z gazem w podłodze to 20 ltr/ 100km. Na placu wysypanym połamanymi cegłami i pustakami lata bokiem jak szatan. Pozdrawiam tych którzy pamiętają te czasy ;)

    OdpowiedzUsuń