Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

niedziela, 3 kwietnia 2016

SPRZEDANY. WYSZUKANY POLECANY. Żaglowiec. 10 900PLN

Ach te Xmy... Po nich maszyny spod znaku Szewronów już nigdy nie poruszały się tak majestatycznie. Nie ma jak i gdzie dzisiaj uzyskać tej płynności jazdy. Po prostu się już tak dzisiaj nie robi. Jaka zatem rada? Znaleźć możliwie w najlepszym stanie prawdziwego Xma. Ba...
Z wielu powodów to proste z pozoru zadanie jawi się jako niemal niewykonalne. Xm to pojazd arystokratyczny i tak należy go traktować. Niestety rynek dostarcza nam samochodów, które nieraz już przewiozły worki z cementem. W takim wypadku wypada podwyższyć stawkę i poszukiwać drogiego Xm'a. Okazuje się, że i tutaj można napotkać na trudności. W minionym roku pojawiły się może dwa naprawdę ładne. Ten jest trzeci.


Prezentowany Xm nie jest może modelem najlepiej wyposażonym ale stanowi doskonałe połączenie elegancji tego modelu z prostotą dodatków. Konkretnie, co wam po elektrycznie regulowanym podłokietniku między przednimi fotelami skoro nie da się go regulować? No właśnie. Ogromną zaletą tego egzemplarza jest też jego napęd. O ile poszukiwany przez wszystkich silnik V6 niesie ze sobą prestiż w nazwie i... niewiele więcej to dwulitrowe turbo zostało opracowane tak by dostarczać moment obrotowy w dolnym zakresie pracy silnika. To sprawia, że Citroen świetnie rusza, rozpędza się i jest lekki przy prędkościach autostradowych. Innymi słowy, uzyskano świetny kompromis. I to należy docenić.

Xm w ogłoszeniu - tutaj.

1 komentarz:

  1. Nic dziwnego, że już sprzedany. Zazdroszczę nowemu właścicielowi. :)

    OdpowiedzUsuń