wtorek, 23 września 2014

TANIOŚĆ - Cenowa bomba z Czech. 690PLN

Przy niej Felcicia wygląda jak karykatura. Pewnie dlatego, że to właśnie Favoritkę stylizowali ludzie z włoskiego Bertone. Natomiast dla Felki dział stylu Volskwagena miał czas tylko w ten jeden wtorek między 15 a 15.30.
Nic co w Favorit jest takie fajne nie zostało w Felicii powtórzone. Wielkie przednie lampy, podobnie wielkie lusterka wsteczne i wygodna, szeroka deska rozdzielcza. Ten samochód być może nieco ustępuje Felicii pod względem dynamiki jazdy. Ale tylko być może. Natomiast silnik, wygoda poruszania się i styl, to wszystko Favorit zamiotła swojej następczyni.
Nalegamy żeby ktoś z was przyjrzał się temu autu. Cena jest jak za złom, wóz jest na czarnych jeszcze tablicach. W trakcie wyszukiwania trafiliśmy też na Felicię, ale jezu jaka ona była zżarta przez rdzę. Ten tu czeski wóz, kasuje ją samą obecnością. Sorry.
Link do ogłoszenia Skody - tutaj.

Oczywiście, nie ma w tym nic złego, żeby chcieć nabyć Favoritkę w nieco wyższej cenie, a skąd. Dla tych bardziej szastających papierem też przygotowaliśmy stosowną propozycję.
Jak widać wyższa cena niekoniecznie oznacza dużo lepszy stan. Mozna nawet rzec, że ten tutaj wóz jest w stanie identycznym jak ten powyżej. No, widać, że od drobnej bęcki poszło lekko mocowanie przedniego zderzaka.
Poza tym drobiazgiem, wszystko ale to absolutnie wszystko, jest tu na swoim miejscu. O zmianach można mówić na tylnej klapie. W późniejszym modelu, to ten szary powyżej, zamiast naklejek są już tabliczki. Nie można też lekceważyć akcesoryjnych świateł przeciwmgielnych. W droższym aucie ich nie ma.
 Kształt klina to już dzisiaj klasyk. Samochód mógł być opływowym bąbelkiem (Punto) albo ciąć powietrze niczym strzała. W przypadku Skody uznano, że skoro strzała w znaczku firmowy to i taka stylizacja.
 Kto przyzwyczaił się do przestrzeni i wygody wcześniejszych modeli Skody ten w Favoritce poczuł się prawdziwie jak panisko. Miejsca nie brakuje w żadną stronę.
Czy zauważyliście, że im tańsze wykonanie tym grubsze i toporniejsze kratki nawiewów. Cóż, nawet w tak tanim modelu samochodu znalazł się jednak zamykany schowek na desce rozdzielczej (przyglądaj się Smart i Renault Twingo, tu nie było dopłaty) a wloty powietrza są z boków i właśnie w środku (przyglądajcie się Citroen AX, Peugeot 106). Na podłodze brak jakiejkolwiek konsoli. Płasko, przestronnie. Łatwo się przesiąść.
Link do ogłoszenia drogiej Favorit - tutaj.

8 komentarzy:

 1. ta druga już nie aktualna - pojechała na złombol, sam widziałem ...

  http://ojciecbaldwin.rajce.idnes.cz/Z_ombol_2014_Katowice_start_13%2C09%2C2014/#SAM_3529.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. a Ojciec jako spec to którą by wybrał, gdyby oczywiście obie były aktualne?

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugą, ale już nie muszę bo mam swoją ;) i wszystkim favo poleca, ba jak znajdę ładnego formana to też nie zawacham się go kupić ... oto moja faworyta, kupiona za 1550 zł z przebiegiem 49 tys ;)

  http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/10/10234/10234499_8de9ae7df2021d3e9415a5f35adeb7bd/images/SAM_2594.jpg

  http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/10/10234/10234499_8de9ae7df2021d3e9415a5f35adeb7bd/images/SAM_2596.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie, dobrze Ojciec rzecze... zupełnie zapomniałem o Formanie... czyli konkretnie Furmanie ;)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach!!! co za piękność, widać, że kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcie wnętrza... po prostu coś pięknego, te zegary, fotele, aż się człowiekowi przypominają czasy z piaskownicy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwłaszcza może podobać się stylizacja boczków drzwiowych z sążnistym logo Skody. zresztą cóż, naprawdę nie mieli się czego wstydzić...

   Usuń