piątek, 24 października 2014

Jak Alanis... 24 000PLN

Jest taki teledysk (jak to archaicznie dzisiaj brzmi, teledysk ;)) do piosenki Alanis Morisette gdzie ona przemierza krajobraz zimowej Kanady za kierownicą jakiegoś amerykańskiego coupe. Co to za samochód to po pierwsze nie pamiętam a po drugie nie ma znaczenia. Liczy się to przemierzanie i ten spokój zimowego krajobrazu. Cóż, zima się zbliża, coupe właśnie zajechało, może zatem zrobić swoją własną wersję?

Samochody z nadwoziem coupe to osobny rozdział motoryzacji. Są niepraktyczne i na ogół oferują raczej niewiele miejsca na tylnych fotelach. Cóż jednak z tego skoro na przednich można się wygodnie rozpierać a bagażnik zwykle mieści więcej niż te dwie osoby byłyby w stanie zabrać na najdłuższy nawet urlop.
Riviera to oczywiście jeden z legendarnych amerykańskich cruiserów. Nijak się jego styl ma do spotykanych w Europie tzw. kupet. Te nasze są raczej zgrabne i niewielkie w porównaniu do Buicka. Ten musi zmieścić pod maską niebagatelnych rozmiarów silnik V8 i jeszcze zapewnić wygodny do niego dostęp. O tym się w Europie raczej nie myśli.
Ten styl bardzo mi pasuje i z przyjemnością odtwarzam w pamięci tamten utwór Alanis. A jego tytuł brzmi: "Ironic".

Buick na aukcji - tutaj.

4 komentarze:

 1. https://www.youtube.com/watch?v=xFQypLPZejA


  Alanis Morissette - Ironic (Video)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to, że od wprowadzenia logowania (w takiej formie), największą ilość komentarzy

  pisze sam autor,

  nie powinno skłonić tegoż do przemyśleń... w wielu tematach?

  Według mnie to pytanie retoryczne, ale może warto je zadać.

  OdpowiedzUsuń