niedziela, 26 października 2014

WYSZUKANY POLECANY. Niemożliwa kombi-nacja. 4 599EUR

Pewnie nie wszystkim uda się w tym Golfie dopatrzyć analogii do opisywanego niedawno Volvo V50, więc wyliczmy co je łączy: nadwozie typu kombi, napęd na cztery koła i silnik o niebagatelnej mocy 190 koni mechanicznych.

Co prawda Volvo było z 2004 roku a VW z 1996, a dzięki turbinie szwedzki wóz wyciska ze swoich pięciu cylindrów o 30 koni więcej niż Niemiec z sześciu, ale biorąc pod uwagę, że Golf jest od V50 lżejszym wozem, należy się spodziewać równie sensacyjnych wrażeń zza kierownicy.
Co mi się w obu autach podoba to ich pozorna owieczkowatość. Takie tam zwykłe kombiaki. Zakupy można wrzucić, psa, worek z ziemią do ogródka. Mało tego, w codziennym użytkowaniu to nadal są zwykłe kombiaki. Ten niemiecki dodatkowo usypia zimówkami na stalowej feldze ze strasznym kołpakiem.
Ale to wszystko do czasu. A konkretnie do czasu aż właścicielowi stopa nie wdepnie się głębiej. Należy przy tym liczyć, że w Golfie napęd 4x4 równie skutecznie tłumi narowistość napędu co w Volvo. Ten awd i syncro nie pojawiły się w tych wozach przypadkiem. Oba modele z napędzaną przednią osią są zwyczajnie niemiłe w swojej napastliwości.
Jeśli zamarzy wam się taki VW to skontaktujcie się ze mną za pomocą formularza kontaktu w lewym dolnym rogu strony bloga. Czekam na pytania i pomogę w sprowadzeniu wozu do Polski. Cena jest podana bez kosztów sprowadzenia samochodu. Należy doliczyć wszystkie opłaty (w tym akcyzę) oraz transport.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz