Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Kermit. 6 300PLN

To już nie pierwszy przypadek kiedy zachęcam was do zainteresowania się amerykańskimi samochodami przywożonymi przez Polaków z Wysp Brytyjskich. Auta te na ogół mają kierownicę po lewej stronie i znajdują się w całkiem dobrym stanie. Nawet te trochę starsze.

Ten wóz właśnie do tych trochę starszych należy. Prawdę mówiąc, wiele współczesnych mu europejskich samochodów wygląda przy nim prehistorycznie. Oldsmobile to wóz zaprojektowany niemal futurystycznie. Tak z zewnątrz jak i wewnątrz. Podobnie nowocześnie wyglądał też np. siostrzany Pontiac Grand Prix. Kokpit Olds'a jest stylizowany nieco bardziej zachowawczo niż w Pontiac'u.
Brytyjski wóz jest już zarejestrowany w Polsce. Podoba mi się jego bryła a jako były właściciel analogicznego modelu Grand Prix, mogę dodać, że auta te prowadzą się bardzo pewnie i mają wystarczająco mocy żeby nawet zbliżyć się do prędkości 200km/h.
Na specjalną pochwałę zasługuje widoczność z kabiny przez wielką panoramiczną szybę przednią przecieraną wycieraczkami działającymi podobnie jak Peugeot 307 czy Seatach Altea, gdzie oba piórka dochodzą do słupków bocznych. Trzeba się psychicznie przygotować na częste wymiany alternatora, który w tych wozach się przegrzewa ze względu na temperaturę pod maską. Ofiarą może też, częściej niż zwykle, padać akumulator.
Olds w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz