środa, 28 stycznia 2015

TANIOŚCI wam nie zabiorę. 950PLN

Fajnie czasem pomarzyć o jeździe klasycznym Mercedesem, ale fakty są takie, że niewielu jest na to stać. A ci, co mogą sobie pozwolić na taki wydatek, z reguły wolą nabyć w salonie nową Pandę. Cóż, niech i tak będzie. Ale pamiętajmy, że wciąż pozostaje nam wtorkowa TANIOŚĆ.

Citroen AX to model często pomijany przez poszukiwaczy taniej motoryzacji. Niesłusznie. AX to bardzo udany model, który z czasem dał życie również modelowi 106 Peugeot. AX z silnikiem 1.0 nie jest demonem prędkości. Za to jest bardzo wygodny. Jak każdy inny ówczesny Citroen, AX jedzie miękko i pewnie. Lubi poskrobać zakręty lusterkami, ale pewne zawieszenie nie odpuszcza do samego końca. Co ciekawe, najprostsze modele małego Citroena jeździły na oponkach o rozmiarze 145 ;). Kabina AX-a to wzór ergonomii. Jest obszerna, w drzwiach ma pojemne kieszenie. Fotele pozwalają poczuć się w tym maluchu jak w całkiem sporym wozie. Tylną klapę samochodu wykonano z tworzywa.

AX to bardzo praktyczny mały Citroen. Jeśli tylko ten ma progi to już warto się nim zainteresować. Skoro zaś piszą, że silnik suchy, może warto sprawdzić poziom oleju, w skrzyni też ;)
Citroen w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz