Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 19 lutego 2015

Coraz więcej się dzieje po raz ostatni. 49 000PLN

Jestem świeżo po oględzinach  rozrządu w silniku 1.4 TSI grupy VAG po przebiegu niecałych 90 tys kilometrów. Rozrząd w strzępach. Łańcuchowy. Serwis ASO deklaruje, że nie ma potrzeby w ogóle do niego zaglądać. Faktycznie, o ile kogoś stać na remont silnika.

Właśnie ten widok skłania mnie do refleksji, że w odróżnieniu od tej przyjemności smakowania czegoś po raz pierwszy, coraz więcej jest okazji do obcowania z pewnymi wartościami po raz ostatni. Na przykład z solidną techniką. Czego doskonałym przykładem jest ta limuzyna z 12 cylindrowym sercem.
W swoim czasie znienawidzona za opasłe kształty, dzisiaj W140 prezentuje się na wskroś nowocześnie a przede wszystkim solidnie. Bije na głowę następców, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch najnowszych generacji S-klasy. Dokąd ten świat zmierza? Nie szukajmy odpowiedzi. W zamian poświęćmy czas na radość z tego, z czym my jeszcze mamy szansę mieć do czynienia. Bo nasze dzieci już raczej nie.
Mercedes na aukcji - tutaj.

1 komentarz:

  1. Mercedes to nie moja bajka, ale tutaj pełen szacun, czapki z głów panowie

    OdpowiedzUsuń