niedziela, 12 kwietnia 2015

Lusterka z CXa. 29 900PLN

Jeśli ktokolwiek podejrzewa, że popadłem w fascynację samochodami kolumny transportu sanitarnego, to zapewniam, że jest w błędzie. Karetka pojawia się tutaj tylko z trzech powodów: jest w doskonałym stanie, jest Mercedesem i nawiązuje do publikowanej wcześniej karetki na bazie modelu G - tutaj, a po trzecie ma coś, co przykuło moją uwagę - tylne lampy.

Podobnie jak w przypadku lusterek wstecznych z modelu CX, które trafiły do wielu modeli innych marek, wydaje się, że tylne lampy z VW Transportera T2 zrobiły równie zawrotną karierę co sam samochód. Odnalazłem je na tyle poprzedniej karetki i, o dziwo, odnajduję je na tym Mercedesie. No nie wiem, może się mylę, to mnie poprawcie, ale te proste w koncepcji klosze są identyczne, co w T2. Swoją drogą, po co produkować dwie różne a tak podobne lampy skoro można założyć identyczne?
Podobnie jak w przypadku pokazywanego wcześniej Mercedesa G, a w zasadzie to był to Puch, w przypadku tej karetki jest również spory potencjał przeróbki na kampera. Nadwozie jest przeszklone i podwyższone a za przegrodą kabiny już zamontowano szafki, które tylko należałoby uzupełnić lodówką, kuchenką i zlewem. Przebieg auta jest symboliczny a trwałość legendarna. Warto podjąć wyzwanie.
Karetka w ogłoszeniu - tutaj.

1 komentarz: