środa, 6 maja 2015

Małolitrażowy Amerykanin. 9 000PLN

Wbrew powszechnemu przekonaniu, amerykańska motoryzacja nie opiera się wyłącznie na kilkutonowych terenówkach i wydłużanych limuzynach. Znaleźć tam można również samochody dostosowane rozmiarami do potrzeb jednej czy dwóch osób, często korzystających ze studenckiego stypendium. Tak jest w tym przypadku.

Zwane są "college cars" bo to takie pojazdy, które niedrogo można kupić synowi czy córce udającym się na studia na jednym z położonych z reguły z dala od domu uniwersytetów. Mają być w miarę wygodne, mieścić cztery osoby i nie palić zbyt wiele benzyny. Właśnie dlatego pod maską tego Grand Am'a umieszczono zaledwie trzylitrowy silnik o mocy tylko 180 koni. Na dojazdy na zajęcia w sam raz, prawda? Pontiac, poza standardowym wyposażeniem obejmującym automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację, to samochód z nadwoziem typu coupe. Jest więc niedrogo, praktycznie i modnie.
Grand Am pochodzi z końca lat 80. więc nie dziwi jego kolorystyczne zestawienie. Takie kombinacje oferowali tylko Amerykanie i... Japończycy, którym zależało na wkupieniu się w łaski amerykańskich klientów. Dzisiaj wygląda to nieco groteskowo, ale trzeba przyznać, że klimat jest.
Pontiac w ogłoszeniu - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz