wtorek, 12 maja 2015

TANIOŚĆ, ale wygląda jak drogość ;) 990 PLN

Ze zgrzytaniem zębów wynajduję te taniości. I wcale nie dlatego, że uważam je za bezwartościowe. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że możecie skorzystać z moich sugestii i kupić fajne, wciąż sprawne auto za małe pieniądze. Co innego mnie denerwuje w ogłoszeniach tanich samochodów.

Tym czymś jest przekonanie sprzedającego, że skoro oferuje tani wóz to jego obowiązkiem jest unikać sprzątania go, umycia a już na pewno nie postara się zrobić mu ładnych zdjęć. Cóż, na szczęście znalazłem przykład na to, że taka sytuacja nie musi być standardem. Oto ogłoszenie samochodu za niespełna tysiąc złotych ale w życiu by nikt tak o nim nie pomyślał gdyby pokazać mu tylko zdjęcia. Na nich ten mały wozik wygląda tak apetycznie, że można by dać za niego nawet więcej.
Nie, nie bierzcie sobie tego do serca. Skoro jest oferowany za 990 złotych to nie należy wyskakiwać przed szereg i oferować więcej. Ale już się cieszę na myśl o tym, że ktoś z was pojedzie do Gubina i otworzy drzwi do tego wozu i ucieszy się tym, w jakim stanie to Daihatsu się znajduje. Brawo ten sprzedający.
Daihatsu na aukcji - tutaj.

3 komentarze:

  1. Do tego dochodzą dodatkowe opłaty z oc na poziomie 1200-1400 zł więc nie wyjdzie z tego już taka taniość... a jeśli jest jeszcze coś do porobienia ? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. słuszna uwaga. mało tego, można ją zastosować do każdego kupowanego używanego samochodu. było już o tym razy kilka, ale warto znów przypomnieć: nie kupujemy auta za ostatni grosz tylko przewidujemy wydatki, które towarzyszą zakupowi (jak opłaty, jeśli samochód nie jest jeszcze zarejestrowany w Polsce oraz ubezpieczenie) z uwzględnieniem, że zwykle coś jednak jest w takim aucie do zrobienia. nawet jeśli oznacza to zakup nowego akumulatora, żarówek czy klocków hamulcowych. pamiętajmy o tym a unikniemy rozczarowania pozakupowego i złośliwych uwag znajomych i rodziny, że niby tacy z nas znawcy, a przecież w internecie takie samochody to tańsza są. powodzenia ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne! Szkoda, że dopiero teraz na to trafiłem.

    OdpowiedzUsuń