Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 14 stycznia 2016

Najtańsza opcja ale będą kompromisy. 89 900PLN

Zakładam, że chcielibyście kiedyś jeździć Jaguarem E-type. Ja niekoniecznie, wszak to już dość archaiczny pojazd. Jest jednak model, który niesie wiele z ducha E-type ale ma nowoczesny (jak na swoje lata) silnik i zawieszenie.
Datsun "Z" to na wskroś sportowe auto z mocnym silnikiem i świetnym napędem na tył. Z angielskim samochodem łączy go nieziemsko długa (proporcjonalnie do reszty nadwozia) maska oraz swoista wyłupiastość reflektorów. Co prawda w tym ostatnim przypadku widać, że Anglicy bardziej elegancko schowali je pod klosikiem. Z drugiej strony, te w Datsunie prezentują się drapieżniej.
Nie to jednak stanowi o atrakcyjności tej oferty, a jej cena. Tak, tak. Właśnie cena. Otóż wydaje się pozornie wysoka. Zważywszy jednak jak niewiele jest takich "Zetów" oraz skalę prac jakie należy przeprowadzić celem doprowadzenia samochodu do stanu w jakim go tutaj prezentują, wydaje się ona jednak naprawdę niska.
Cena i kondycja to jedno ale jest pewien szkopuł w kupowaniu samochodów już odrestaurowanych. Otóż zostały one przygotowane zgodnie z estetyką inwestora. Niekiedy bywa, że nie jest ona tożsama z naszą własną. I tu również paradoks. O ile bowiem nie jestem ultrafanem kolorystyki wnętrza tego egzemplarza to jednak świetnie pasuje ono do koloru karoserii i wydaje się, że można z nim żyć.
Zet na aukcji - tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz