Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

poniedziałek, 30 października 2017

26 lat po premierze. 35 000PLN

Już 26 lat po premierze W140 w końcu się nim przejechałem. I powiem wam coś, nie trzeba było. Podchodząc do Mercedesa jak do samochodu z kolejnej ręki, niepotrzebnie zapomniałem, że każda S klasa wyznacza w motoryzacji jej przyszłość.
Inna rzecz, że trochę do tego miałem prawo. W końcu sylwetka zdążyła się już opatrzeć a nawet lekko popaść w zapomnienie. To fakt, ale z drugiej strony W140 wspaniale podsumowuje jeden z najlepszych okresów w historii tej marki. Kto wie czy nie lepiej skupić się teraz na przebiegu kariery Lewisa Hamiltona (przy okazji Stary, przyjmij serdeczne gratulacje - dołączyłeś do elity), bo pojazdy Mercedes już raczej nie będą nas w przyszłości tak kręciły jak ta limuzyna.
Więc zasiadłem za kierownicą 500SEL ze świadomością, że to jeden z droższych wówczas modeli S klasy. Zacząłem ostrożnie, powoli. Nic się nie działo, niemiecki Merc płynął z gracją Citroena, wokół cisza mącona jedynie dźwiękami z radia. Ściszyłem je i lekko wdepnąłem gaz... Aaaaa... tego mi było trzeba. Poza bulgotem, który dobył się z trzewi maszyny (nie wiem skąd, po prostu mnie dyskretnie dobiegł) odczułem jak cała meblościanka posunęła ku horyzontowi.

Dobrze, że przed nosem miałem zestaw przyrządów. Łatwo zorientowałem się, że 100km/h minęło w locie a wskazówka prędkościomierza zataczała coraz głębszy łuk. Poza jej ruchem, praktycznie nic się nie zmieniło. Bulgot tylko zmieniał tonację a szum powietrza był prawie niesłyszalny. Czy to było przyjemne? To tak, ale prawdziwie szokujące dopiero mnie czekało. Parkowanie. Byłem przekonany, że W124 to absolutny mistrz w tej dziedzinie. Myliłem się. 500SEL jestem skłonny zaparkował w miejscu po pudełku zapałek i jestem pewien, że dam radę. Taki to zwrotny wóz. To i sposób w jaki wiezie człowieka na super wygodnych fotelach sprawiają, że dziś - po 26 latach od premiery - W140 jest wciąż awangardą motoryzacji. Może nawet dzisiaj bardziej niż kiedyś.

Zainteresowanych zakupem zapraszam na stronę FB Wyjątkowe Samochody lub kontakt ze mną przez formularz na stronie bloga lub przez FB.

1 komentarz:

  1. "W140 jest wciąż awangardą motoryzacji. Może nawet dzisiaj bardziej niż kiedyś." <3 !
    Motoryzacjo! co się z Tobą stało??

    OdpowiedzUsuń