Jeszcze więcej rumakowania ;)

Z początkiem kwietnia 2019 roku uruchomiłem nową stronę, rozwinięcie Wyszukanych. Przez minione lata zgromadziłem tutaj wiele treści ale i potrzebę rozwoju, innego ujęcia mojej pasji - motoryzacji. Dlatego powstał Likonic.pl - czytaj Lajkonik ;).

Zapraszam do dalszej lektury, będzie więcej, lepiej, sprawniej i czytelniej.

Marcin Suszczewski

czwartek, 9 listopada 2017

5 drzwi czy 3? 6 900PLN

Wiem o dwóch Tipo, które aktualnie są w Polsce oferowane do sprzedaży. W takim stanie rzecz jasna. Biały, jak widać, i butelkowy zielony, pięciodrzwiowy. Ten z silnikiem 1.4, drugi z 1.6. Cena? Bardzo zbliżona.

Trudno rzecz czy to już klasyk czy jeszcze nie. Na pewno klasycznie prezentuje się nadwozie Tipo. Geometryczne, agresywne. Właściwie, chciałoby się rzec, męskie. No i ten fakt, że tak niewiele ich się zachowało. Bo co to są dwa samochody na kraj, w którym kiedyś sprzedawano je nowe w salonach. Informacja o zielonym, u mnie ;). 

Tipo w ogłoszeniu - tutaj.

11 komentarzy:

 1. Znajomy kiedyś miał. Było reklamowane jako najszersze auto w swojej klasie na kanapie z tyłu. I faktycznie 3 wyrostków mieściło się przyzwoicie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dopiero zobaczyłem przebieg. wow. tosz to nowe auto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wspomniany przeze mnie zielony ma w tej chwili 115 tys przebiegu. takie rodzynki wśród popularnych, zdawałoby się, samochodów.

   Usuń
 3. i ciekawe czy jeżdził nim dziadek czy wspomniany wnuk z rejestracji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mialem kiedys prawie nowa Tempre 1,6 kupiona w Salonie polskim.
  Auto tragiczne, usterka gonila usterke,..mimo ze auto bylo w zasadzie nowe. Tandeta wykonania porażała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) no taka prawada ,...a auto znalem od wyjazdu z Szczecinskiego salosnu od nowosci. Teraz mam 17-te auto i dalej obstawiam, ze Tempra byla najgorsza :)) - nieustajace naprawy doprowadzaly mnie do szalu i ruiny :))

   Usuń
  2. zrzuciłbym to na karb wadliwego egzemplarza. takie rzeczy się zdarzają...

   Usuń
  3. raczej nie,..kiedys byl, moze i dalej jest TTT Tempra Tipo Team,..poczytaj tamtejsze forum :)) każdy zmagał się z tym samym :)) chyba nie było części w tym aucie, która się nie chciała zepsuć :))

   Usuń
  4. Też wieku temu miałem Tipo 1.4 - jakoś specjalnie awaryjne nie było, ale jeździło się tym tragicznie :) Za to zupełnie nie rdzewiało i rzeczywiście na tylnej kanapie można było hołubce odstawiać.

   Usuń
 5. We Francji od dłuższego czasu stoi ładna wręcz perfekcyjna biała Tempra w dieslu 70000 ori przebiegu do oddania za 800 euro I co i nic bo nikt jej nie chce kupić, nawet handlarze...

  OdpowiedzUsuń